Har du en eller flera äldre el
TEMA Mattor 6 (Orientaliska & Ryan är tillbaka) den 26 november 2007
2018 Bachtiari
semi-antik, jämnt slitage, even wear, 198x316
Sold: SEK 11000
Sold den 26 november 2007 -
2002 Beluch
Sold: SEK 2000
Sold den 26 november 2007 -
2019 Chuval
antik Youmuth, 114x76
Sold: SEK 2500
Sold den 26 november 2007
2009 Chuval
Sold: SEK 1600
Sold den 26 november 2007 -
2003 Chuval
Youmuth tidigt 1900-tal, 87x145
Sold: SEK 1500
Sold den 26 november 2007 -
2016 Chuval
Sold: SEK 2000
Sold den 26 november 2007
2001 Esfahan
Sold: SEK 13500
Sold den 26 november 2007 -
2014 Hamadan
semi-antik, 133x193
Sold: SEK 3600
Sold den 26 november 2007 -
2007 Heriz
Sold: SEK 42000
Sold den 26 november 2007
2005 Kashan
Sold: SEK 7000
Sold den 26 november 2007 -
2004 Kerman
Semi-antik, 136x240, full lugghöjd, full pile
Sold: SEK 11500
Sold den 26 november 2007 -
2031 Ryamatta
Handarbetets vänner, c:a 260x360
Sold: SEK 3000
Sold den 26 november 2007
2034 Ryamatta (dds)
Sold: SEK 3000
Sold den 26 november 2007 -
2021 Sarough
Sold: SEK 2200
Sold den 26 november 2007 -
2012 Talish
Sold: SEK 25000
Sold den 26 november 2007
2011 Tekke
Sold: SEK 8000
Sold den 26 november 2007 -
2013 Zeikhur
Sold: SEK 7000
Sold den 26 november 2007